Na današnji dan
2011
Amon Amarth izdajo svoj osmi album Surfur Rising
PARTNERJI
Oddaja z metal muziko
Specialisti za Metal!
Letni koncertni cikel

RECENZIJE

27. 10. 2008
Helstar - The King Of Hell
AFM Records, 2008
Soočanje s kraljem pekla že dolgo ni bilo tako pristno! S tem albumom so Helstar definitivno zaslužili častno mesto v peklu ob boku samega kralja (to, kar so si AC/DC zaslužili z Highway To Hell ter Back In Black). Zvok je tu tako zlovešč, da imam občutek, da je dobil zeleno luč prav od samega kralja pekla. Popolnoma nič nas ne odreši pred rušilno mogočnostjo tega izdelka. Dolgčas, brezveznost, amaterstvo, neznosnost … lahko kar črtamo ob poslušanju albuma The King Of Hell. Skeptičnost je odveč, saj nam ameriški power metalci Helstar servirajo zvrhano mero kvalitete in impresionirajo vse od začetnih taktov. Povrhu tega ne komplicirajo, igrajo naravno, sproščeno in neprisiljeno. Občutek za glasbo jim je prirojen, kar pa obenem v Helstar primeru ne pomeni, da so komadi lahkotni kot pljunek v morje.
Helstar za razliko od mnogih ostalih odkrivajo še enega asa iz rokava, ki se imenuje privlačnost. Gre za glasbeni magnet, ki v uho poslušalca naniza nalezljive elemente, pa naj bo kitarska harmonija, speven refren, (abstrakten) kitarski solo brez primere ali specifičen vokalni okrasek. Z The King Of Hell nadaljujejo tam, kjer so leta 1989 končali s famoznim Nosferatu, ne pa tam, kjer se je dejansko zaključil njihov prejšnji studijski album Multiples Of Black (1995). Le zvok je mnogo bolj nabildan, pa tudi stilsko so se pomaknili nekoliko bolj k thrash metalu (Pain Will Be Thy Name, zaključek naslovnega The King Of Hell). Vseeno pa se ne bojijo uporabiti tudi (bolj počasnih) elementov heavy metala, naprimer v In My Darkness.
Album predstavlja vrnitev magične zasedbe iz obdobja albuma Remnants Of War, za bobni pa jih zastopa Russell DeLeon. James Rivera je naravna sirena, nekateri njegovi screami delujejo kot kriki žrtev v peklu. Jerry Abarca je heavy metal basist 'par excellence', bobne pa je res potrebno slišati, da je mogoče verjeti popolnosti. Helstar brez kitar pa bi bili kot James Rivera brez Helstar. Kitarist Larry Barragan je prav toliko zaščitni znak Helstar, kot vokalist James. Eden od tistih kitaristov "shredderjev", le da zna za razliko od mnogih preostalih priigrati privlačne riffe, solaže, harmonije. Z Robom Trevinom ob boku pa sta pravi čarodejski dvojec.
Helstar so našli pravo razmerje med agresijo in melodiko, balanco, ki zagotavlja trdosrčen metal, a se ne sramuje svoje melodične plati. Gre za perfekten metal album, ki je absolutni kandidat za najboljši album leta. Veliko olajšanje predstavlja občutek, da kupljeni original ni bil le zaman stran vržen denar, ampak celo poplačana naložba!
Celo sam peklenšček je blagoslovil ta plošček, zato bi moral biti na seznamu pomembnih jutrišnjih opravil prav nakup The King Of Hell.

Darijan
SORODNE VSEBINE:
21. 9. 2012Barge To Hell / Novice
17. 8. 2010King Of Asgard / Novice
8. 6. 2005Rob Rock - Holy Hell / Recenzije
ZADNJE OBJAVE
Recenzija
28. 3. 2024
Aeternus - Philosopher
Recenzija
20. 3. 2024
Feral Forms - Premalignant (EP)
Recenzija
19. 3. 2024
Dog Chasing Sun - Old Man’s Doom
Recenzija
18. 3. 2024
Kanonenfieber - U​-​Bootsmann (EP)
Recenzija
15. 3. 2024
Morost - Devour Thine Light (EP)
Recenzija
13. 3. 2024
Static-X - Project: Regeneration Vol. 2
Recenzija
8. 3. 2024
Taake - Et hav av avstand
Recenzija
7. 3. 2024
Sodom - 1982 (EP)
KONCERTI & FESTIVALI
28. 3. 2024
Inferno Metal Festival 2024
Rockefeller / John Dee / Sentrum Scene, Oslo, Norveška
28. 3. 2024
KoD: Glista, Prototype 5, Black Camo
Menza pri koritu, Metelkova, Ljubljana
29. 3. 2024
Šišmiš razpaljotka vol. IV: Vulvathrone, Morywa, Sovrag
Dvorana Gustaf, Pekarna, Maribor
29. 3. 2024
Penitenziagite, Guattari, Relentless Youth
Mostovna, Solkan, Nova Gorica
30. 3. 2024
Dark Easter Metal Meeting 2024
Backstage, München, Nemčija
30. 3. 2024
Ceppino Death Fest Vol. 3
Black Inside, Lonate Ceppino, Italija