PARANOIDE

23. 1. 2018

Kaj se je dogajalo na slovenski metal sceni leta 2017? (1. del)

Kot lani se bom tudi letos ob pregledu minulega leta neposredno posvetil slovenskim bandom tako, da bom predstavil in spomnil na njihove studijske ali garažne posnetke, ki so na takšnem ali drugačnem nosilcu zvoka ugledali luč sveta v letu 2017. Upam, da boste uživali najmanj tako kot jaz med pisanjem teh vrstic in brskanjem po spletu, pri čemer se je seveda lahko zgodilo, da sem kakšen band nenamerno spregledal. Če nas bo torej kdo opomnil na nepopoln seznam, ga bomo z veseljem dopolnili.


Amalgam – Owl Orphanage (single) (dentist metal)



Ambasador Rous – Lejs je nej več isti (black metal)



Aschmicrosa – Heaven or Hell (black metal)



Ashine – Prison of Mirrors (melodic death/groove metal)



Ater Era – Clades (black metal)



Avven Eos (folk/metalcore)



Black Diamond – Bad Colour (single) (heavy metal)



Black Reaper – Blood Moon Rising (thrash metal)



Britof – Britof (heavy/stoner metal)



Brutart Wear My Skin (death/doom metal)



Chains – Hexenight (doom metal)



ConstrictorThe Beast Arises (single) (heavy metal)

Deep Down Bellow – Everything Is Darker than It Seems (groove/sludge metal)



Dethrone the Corrupted – Sephirot (melodic death metal)



EruptionCloaks of Oblivion (thrash metal)



Extreme Smoke 57Deeper Than World / 0 534C41 564509 (grindcore)



Foglet – Dežela večne žalosti (ambient/black metal)



Ghost Of Veronica – My Darkness Welcomes You (gothic/industrial metal)



Goragorja – Ulkus (post-metal/post-HC)



HairX – Animals (glam/hair metal, hard rock)



Human Host Body – Human Host Body / Storm of Sedition (sludge/black metal, crust punk)



Inmate – Breakout Season (single) (melodic death metal/metalcore)



Jegulja – Darkest Light (stoner/doom metal)



Kormorana – Ura (stoner/sludge metal)



Malorshiga – Riziano Placitum – DCCCIV (pagan black metal)



Marax – The Abyss of Illusions (black/death metal)

KONCERTI & FESTIVALI
22. 5. 2019
Blackoutt
Mladinski center Gornja Radgona
23. 5. 2019
Cutterred Flesh, Poppy Seed Grinder, Blood Up, Maskardh
Dvorana Gustaf, Pekarna, Maribor
23. 5. 2019
Domorodni četrtki: Monstrumental
Gala Hala, Metelkova, Ljubljana
23. 5. 2019
Electric Octopus, Psihadelični Profesorji Bluesa, Blackoutt
Koncertna dvorana Rog, Ljubljana
24. 5. 2019
Ambra predstavlja album COR
Orto Bar, Ljubljana
24. 5. 2019
Kramp Fest 2019
Bajer, Godovič